Zapisy na II edycję już otwarte! Sprawdź szczegóły

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do kolejnej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte!

Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze pomocowym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek.

Komu dedykujemy drugą edycję?

Tym razem naszą grupą docelową są przedstawiciele organizacji pomocowych, czyli takich, które:

  • wspierają osoby z niepełnosprawnościami;
  • wspierają osoby chore (w tym dzieci; w tym nieuleczalnie, np. prowadzą hospicja);
  • pomagają osobom z zaburzeniami psychicznymi;
  • wspierają i pomagają osobom bezdomnym, biednym, wykluczonym społecznie z pogranicza patologii społecznej;
  • pomagają osobom uzależnionym od używek (alkohol, narkotyki, dopalacze i inne);
  • pomagają osobom doświadczającym przemocy, w tym domowej;
  • pomagają ludziom w trudnych sytuacjach życiowych;
  • pomagają zwierzętom.

Na bezpłatnych warsztatach pracujemy z organizacjami pozarządowymi z całego kraju nad podniesieniem jakości ich funkcjonowania w sieci.

Działania w ramach SOCNGO mają na celu zachęcanie przedstawicieli organizacji pozarządowych do zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji medialnej, krytycznego myślenia, weryfikowania źródeł informacji, bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni internetowej.

Zobacz, jak wyglądała I edycja TUTAJ.

Aby wziąć udział w drugiej edycji #SOCNGO, wypełnij poniższy formularz rejestracyjny:

➡️ Formularz rejestracyjny: https://indid.pl/socngo/

Zapisy trwają do 10 stycznia 2022. Nie czekaj, zgłoś się już dziś! (liczba miejsc jest ograniczona).

Efekty końcowe

Każda z czterech edycji zakończy się wypracowaniem zestawu rekomendacji dla danej branży organizacji. Opracowane w ten sposób publikacje będą służyć danej branży NGO w kolejnych latach. SOCNGO to 384 godziny szkoleniowe, możliwość przeszkolenia 100 osób, z co najmniej 50 różnych NGO, 24 dwudniowe zjazdy (również online).

Projekt realizowany dzięki dotacji z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj więcej

Rekomendacje dla organizacji pozarządowych – edycja III

Przed Wami kolejna, już przedostatnia publikacja przedstawiająca rekomendacje wypracowane przez Uczestników i Uczestniczki projektu Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiór cennych poleceń z zakresu odpowiedzialnych działań w sieci, powstały jako zwieńczenie kilkudziesięciu godzin szkoleniowych. Tym razem edycja skierowana była do organizacji o profilu rzeczniczym, czyli takich, które występują w imieniu kogoś, np. osób z Czytaj dalej…

I zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO

Za nami pierwsze spotkanie w IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej dla NGO. Niestety jest to już ostatnia edycja, mamy jednak nadzieję, że będzie równie efektowna dla naszych uczestników. Zjazd rozpoczął się w piątek, 26 maja. Spotkaliśmy się w Hotelu Filmar przy wspólnej kolacji. Była to okazja aby po raz pierwszy spotkać się i poznać z Czytaj dalej…

Wystartowała rekrutacja do IV, ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO! 

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do ostatniej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte! Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze strażniczym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek. Komu dedykujemy drugą edycję? Ostatnia Czytaj dalej…

Ostatni zjazd III edycji SOC NGO

Za nami ostatni zjazd III edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej SOC NGO, który odbył się w dniach 17-19 lutego w Toruniu. Po raz kolejny na uczestników zjazdu czekała spora dawka wiedzy, tym razem z zakresu modułu „Twórczość”. Uczestnicy wydarzenia spotkali się w piątek przy wspólnej kolacji w Hotelu Filmar. Była to idealna okazja, aby porozmawiać i Czytaj dalej…