Zapisy na II edycję już otwarte! Sprawdź szczegóły

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do kolejnej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte!

Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze pomocowym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek.

Komu dedykujemy drugą edycję?

Tym razem naszą grupą docelową są przedstawiciele organizacji pomocowych, czyli takich, które:

  • wspierają osoby z niepełnosprawnościami;
  • wspierają osoby chore (w tym dzieci; w tym nieuleczalnie, np. prowadzą hospicja);
  • pomagają osobom z zaburzeniami psychicznymi;
  • wspierają i pomagają osobom bezdomnym, biednym, wykluczonym społecznie z pogranicza patologii społecznej;
  • pomagają osobom uzależnionym od używek (alkohol, narkotyki, dopalacze i inne);
  • pomagają osobom doświadczającym przemocy, w tym domowej;
  • pomagają ludziom w trudnych sytuacjach życiowych;
  • pomagają zwierzętom.

Na bezpłatnych warsztatach pracujemy z organizacjami pozarządowymi z całego kraju nad podniesieniem jakości ich funkcjonowania w sieci.

Działania w ramach SOCNGO mają na celu zachęcanie przedstawicieli organizacji pozarządowych do zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji medialnej, krytycznego myślenia, weryfikowania źródeł informacji, bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni internetowej.

Zobacz, jak wyglądała I edycja TUTAJ.

Aby wziąć udział w drugiej edycji #SOCNGO, wypełnij poniższy formularz rejestracyjny:

➡️ Formularz rejestracyjny: https://indid.pl/socngo/

Zapisy trwają do 10 stycznia 2022. Nie czekaj, zgłoś się już dziś! (liczba miejsc jest ograniczona).

Efekty końcowe

Każda z czterech edycji zakończy się wypracowaniem zestawu rekomendacji dla danej branży organizacji. Opracowane w ten sposób publikacje będą służyć danej branży NGO w kolejnych latach. SOCNGO to 384 godziny szkoleniowe, możliwość przeszkolenia 100 osób, z co najmniej 50 różnych NGO, 24 dwudniowe zjazdy (również online).

Projekt realizowany dzięki dotacji z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj więcej

I. Edycja warsztatów SOCNGO za nami!

Zakończyliśmy część szkoleniowo warsztatową pierwszej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO! Rozpoczęte w kwietniu szkolenia w ramach SOCNGO dobiegły już końca. Przez 6 miesięcy we współpracy z Instytut Dyskursu i Dialogu udało nam się przeprowadzić 6 zjazdów dla uczestników, w tym 2 stacjonarne, co przełożyło się na 48 godzin zajęć merytorycznych i praktycznych! Podczas warsztatów poruszaliśmy Czytaj dalej…

VI i ostatni zjazd SOCNGO za nami!

W dniach 2-3 października 2021 odbył się szósty zjazd I edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Było to ostatnie spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dla tej grupy odbiorców (przedstawiciele NGO równościowych). Zostało ono sfinansowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, realizowanego wspólnie przez fundację Instytut Dyskursu Czytaj dalej…

V zjazd SOCNGO online zakończony!

W dniach 18-19 września 2021 odbył się piąty zjazd Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Tym razem spotkaliśmy się na warsztatach online. Spotkanie zostało sfinansowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, realizowanego wspólnie przez fundację Instytut Dyskursu i Dialogu (Lider projektu) i Stowarzyszenie Demagog Czytaj dalej…

IV Zjazd SOCNGO – spotkanie stacjonarne!

W dniach 2-4 lipca 2021 odbył się czwarty zjazd Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Po raz drugi mieliśmy okazję spotkać się w formie stacjonarnej, tym razem w Warszawie. Spotkanie zostało sfinansowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, realizowanego wspólnie przez fundację Instytut Dyskursu Czytaj dalej…