Wystartowała rekrutacja do IV, ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO! 

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do ostatniej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte!

Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze strażniczym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek.

Komu dedykujemy drugą edycję?

Ostatnia edycja warsztatów skierowana jest do organizacji strażniczych — monitorujących aktywność i przyglądających się organom, instytucjom czy funduszom. Coraz częściej celem ataków w cyberprzestrzeni są organizacje pozarządowe, których  członkowie i pracownicy narażeni są na dezinformację wymierzoną w ich działalność.

Odpowiedzią na ten problem jest Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej, która podnosi kompetencje cyfrowe, dostarczając informacji w zakresie świadomego komunikowania się w Internecie i walki z fake news. 

Rekrutacja potrwa do końca kwietnia (30.04.2023). W trakcie projektu uczestnicy zdobędą nowe umiejętności w zakresie: 

  • edukacji medialnej
  • krytycznego myślenia 
  • weryfikowania źródeł informacji 
  • bezpiecznego funkcjonowania w Internecie 
  • przeciwstawiania się propagandzie medialnej 

Na bezpłatnych warsztatach pracujemy z organizacjami pozarządowymi z całego kraju nad podniesieniem jakości ich funkcjonowania w sieci.

Zobacz, jak wyglądała III edycja TUTAJ.

Aby wziąć udział w ostatniej edycji #SOCNGO, wypełnij poniższy formularz rejestracyjny:

➡️ Formularz rejestracyjny: https://indid.pl/socngo/

Zapisy trwają do 30 kwietnia 2023 roku. Nie czekaj, zgłoś się już dziś! (liczba miejsc jest ograniczona).

Efekty końcowe

Każda z czterech edycji zakończy się wypracowaniem zestawu rekomendacji dla danej branży organizacji. Opracowane w ten sposób publikacje będą służyć danej branży NGO w kolejnych latach. SOCNGO to 384 godziny szkoleniowe, możliwość przeszkolenia 100 osób, z co najmniej 50 różnych NGO, 24 dwudniowe zjazdy (również online).

Projekt realizowany dzięki dotacji z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj więcej

Ostatni zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej w Krakowie

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO za nami!W miniony weekend spotkaliśmy się w Krakowie z uczestnikami IV edycji SOC NGO. Był to już ostatni zjazd zarówno w tej edycji, jak i w całym projekcie! 2 dni przepełnione efektownymi szkoleniami, integracja i spacery po krakowskich uliczkach zapewniły nam naprawdę dobre wspomnienia.Klasycznie rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją w Q Czytaj dalej…

Rekomendacje dla organizacji pozarządowych – edycja III

Przed Wami kolejna, już przedostatnia publikacja przedstawiająca rekomendacje wypracowane przez Uczestników i Uczestniczki projektu Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiór cennych poleceń z zakresu odpowiedzialnych działań w sieci, powstały jako zwieńczenie kilkudziesięciu godzin szkoleniowych. Tym razem edycja skierowana była do organizacji o profilu rzeczniczym, czyli takich, które występują w imieniu kogoś, np. osób z Czytaj dalej…

I zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO

Za nami pierwsze spotkanie w IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej dla NGO. Niestety jest to już ostatnia edycja, mamy jednak nadzieję, że będzie równie efektowna dla naszych uczestników. Zjazd rozpoczął się w piątek, 26 maja. Spotkaliśmy się w Hotelu Filmar przy wspólnej kolacji. Była to okazja aby po raz pierwszy spotkać się i poznać z Czytaj dalej…

Ostatni zjazd III edycji SOC NGO

Za nami ostatni zjazd III edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej SOC NGO, który odbył się w dniach 17-19 lutego w Toruniu. Po raz kolejny na uczestników zjazdu czekała spora dawka wiedzy, tym razem z zakresu modułu „Twórczość”. Uczestnicy wydarzenia spotkali się w piątek przy wspólnej kolacji w Hotelu Filmar. Była to idealna okazja, aby porozmawiać i Czytaj dalej…