Wystartowała rekrutacja do IV, ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO! 

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do ostatniej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte!

Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze strażniczym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek.

Komu dedykujemy drugą edycję?

Ostatnia edycja warsztatów skierowana jest do organizacji strażniczych — monitorujących aktywność i przyglądających się organom, instytucjom czy funduszom. Coraz częściej celem ataków w cyberprzestrzeni są organizacje pozarządowe, których  członkowie i pracownicy narażeni są na dezinformację wymierzoną w ich działalność.

Odpowiedzią na ten problem jest Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej, która podnosi kompetencje cyfrowe, dostarczając informacji w zakresie świadomego komunikowania się w Internecie i walki z fake news. 

Rekrutacja potrwa do końca kwietnia (30.04.2023). W trakcie projektu uczestnicy zdobędą nowe umiejętności w zakresie: 

  • edukacji medialnej
  • krytycznego myślenia 
  • weryfikowania źródeł informacji 
  • bezpiecznego funkcjonowania w Internecie 
  • przeciwstawiania się propagandzie medialnej 

Na bezpłatnych warsztatach pracujemy z organizacjami pozarządowymi z całego kraju nad podniesieniem jakości ich funkcjonowania w sieci.

Zobacz, jak wyglądała III edycja TUTAJ.

Aby wziąć udział w ostatniej edycji #SOCNGO, wypełnij poniższy formularz rejestracyjny:

➡️ Formularz rejestracyjny: https://indid.pl/socngo/

Zapisy trwają do 30 kwietnia 2023 roku. Nie czekaj, zgłoś się już dziś! (liczba miejsc jest ograniczona).

Efekty końcowe

Każda z czterech edycji zakończy się wypracowaniem zestawu rekomendacji dla danej branży organizacji. Opracowane w ten sposób publikacje będą służyć danej branży NGO w kolejnych latach. SOCNGO to 384 godziny szkoleniowe, możliwość przeszkolenia 100 osób, z co najmniej 50 różnych NGO, 24 dwudniowe zjazdy (również online).

Projekt realizowany dzięki dotacji z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czytaj więcej

Rekomendacje Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO – Edycja IV

Z przyjemnością prezentujemy ostatnią publikację zawierającą rekomendacje opracowane przez Uczestniczki i uczestników Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiorcza kolekcja cennych wskazówek dotyczących zakresu odpowiedzialnych działań w sieci, które powstały jako wynik wielogodzinnych szkoleń i dyskusji. W tej edycji poświęciliśmy szczególną uwagę organizacjom o profilu strażniczym, które monitorujących aktywność i przyglądających się organom, instytucjom czy Czytaj dalej…

Ostatni zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej w Krakowie

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO za nami!W miniony weekend spotkaliśmy się w Krakowie z uczestnikami IV edycji SOC NGO. Był to już ostatni zjazd zarówno w tej edycji, jak i w całym projekcie! 2 dni przepełnione efektownymi szkoleniami, integracja i spacery po krakowskich uliczkach zapewniły nam naprawdę dobre wspomnienia.Klasycznie rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją w Q Czytaj dalej…

Przedostatni zjazd IV edycji SOC NGO

W miniony weekend widzieliśmy się podczas V zjazdu w ramach ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Spotkaliśmy się w Poznaniu, by pod okiem Piotra Litwina oraz Adama Majchrzaka poszerzać cyfrowe kompetencje. Zjazd otworzyła gra Fakescape! Uciekij fake newsom, którą poprowadził Aleksy Szymkiewicz. Następnie Piotr Litwin prowadził zajęcia dotyczące błędów poznawczych, prebunkingu i sposobów radzenia sobie Czytaj dalej…

III zjazd (online) SOC NGO — działaj odpowiedzialnie

IV edycja SOC NGO już na półmetku! W mimiony weekend spotkaliśmy się na trzecim zjeździe, aby płynnie przejść z modułu „Bezpieczeństwo” do modułu „Prawda”. Ze względu na wakacje — czas urlopów i wyjazdów — zdecydowaliśmy się na spotkanie online. Sobota zdecydowanie należała do Adama Treli. Jego pierwsza część warsztatów dotyczyła zakończenia tematów związanych z bezpieczeństwem Czytaj dalej…