V zjazd II edycji SOC NGO — jeszcze tylko jeden!

W dniach 13 – 15 maja odbyło się V zjazd Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO, a zarazem pierwsze spotkanie stacjonarne II edycji.

Po czterech spotkaniach online, uczestnicy i uczestniczki mieli okazję zobaczyć się na żywo, poszerzyć swoje kompetencje i wymienić wzajemne doświadczenia.

Zjazd rozpoczął się piątkową kolacją, zaś skończył się niedzielnym późnym popołudniem po intensywnych warsztatach. Pierwszego dnia, Kinga Klich prowadząca w Stowarzyszeniu Demagog zespół ds. weryfikacji fake newsów, zaprezentowała uczestnikom grę Fakescape: Ucieknij Fake Newsom, a następnie rozwinęła zagadnienia związane z weryfikacją informacji oraz omówiła operatory wyszukiwarek i wiarygodne źródła informacji.

Kolejnego dnia warsztatów, Marcel Kiełtyka, specjalista ds. promocji, analityk i członek zarządu Stowarzyszenia Demagog, prowadził zajęcia zamykające moduł “Prawda”.

Podczas swoich sesji, Marcel przekazał uczestnikom wiedzę z zakresu psychologicznych mechanizmów funkcjonowania dezinformacji i teorii spiskowych, a także zaprezentował metody i techniki prowadzenia rozmów z osobami podzielającymi przekonania o charakterze konspiracyjnym.

Podczas zjazdu uczestnicy i uczestniczki Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej miały okazję do zdobycia nowej wiedzy, jak i poznania się oraz wymiany wspólnych doświadczeń.

Organizatorem zjazdu był Partner projektu — Stowarzyszenie Demagog.

Ostatni zjazd w ramach drugiej edycji już w czerwcu!  

Spotkanie zostało sfinansowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, realizowanego wspólnie przez fundację Instytut Dyskursu i Dialogu (Lider projektu) i Stowarzyszenie Demagog (Partner projektu).

Czytaj więcej

Ostatni zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej w Krakowie

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO za nami!W miniony weekend spotkaliśmy się w Krakowie z uczestnikami IV edycji SOC NGO. Był to już ostatni zjazd zarówno w tej edycji, jak i w całym projekcie! 2 dni przepełnione efektownymi szkoleniami, integracja i spacery po krakowskich uliczkach zapewniły nam naprawdę dobre wspomnienia.Klasycznie rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją w Q Czytaj dalej…

Rekomendacje dla organizacji pozarządowych – edycja III

Przed Wami kolejna, już przedostatnia publikacja przedstawiająca rekomendacje wypracowane przez Uczestników i Uczestniczki projektu Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiór cennych poleceń z zakresu odpowiedzialnych działań w sieci, powstały jako zwieńczenie kilkudziesięciu godzin szkoleniowych. Tym razem edycja skierowana była do organizacji o profilu rzeczniczym, czyli takich, które występują w imieniu kogoś, np. osób z Czytaj dalej…

I zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO

Za nami pierwsze spotkanie w IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej dla NGO. Niestety jest to już ostatnia edycja, mamy jednak nadzieję, że będzie równie efektowna dla naszych uczestników. Zjazd rozpoczął się w piątek, 26 maja. Spotkaliśmy się w Hotelu Filmar przy wspólnej kolacji. Była to okazja aby po raz pierwszy spotkać się i poznać z Czytaj dalej…

Wystartowała rekrutacja do IV, ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO! 

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do ostatniej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte! Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze strażniczym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek. Komu dedykujemy drugą edycję? Ostatnia Czytaj dalej…