Rekomendacje dla organizacji pozarządowych – edycja III

Przed Wami kolejna, już przedostatnia publikacja przedstawiająca rekomendacje wypracowane przez Uczestników i Uczestniczki projektu Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiór cennych poleceń z zakresu odpowiedzialnych działań w sieci, powstały jako zwieńczenie kilkudziesięciu godzin szkoleniowych.

Tym razem edycja skierowana była do organizacji o profilu rzeczniczym, czyli takich, które występują w imieniu kogoś, np. osób z niepełnosprawnością lub starszych, w obronie zwierząt czy walczących o zmianę społeczną w wybranym obszarze.

Niemniej jednak zawarte w dokumencie porady, wskazówki i sugestie będą pomocne do wprowadzenia odpowiednich nawyków wśród przedstawicieli/ek różnych NGOsów. Wdrożenie rekomendacji w życie i codzienną pracę organizacji pomoże tym podmiotom w pracy nad rzetelnością i bezpieczeństwem, a także wesprze twórczość w domenie cyfrowej i działania związane z poszukiwaniem prawdy.

Cyfryzacja to nie tylko szanse, ale również zagrożenia. Każdego dnia w Internecie możemy napotkać na fake newsy, scamy czy phishingi. Brak przestrzegania podstawowych zaleceń z zakresu bezpieczeństwa może skończyć się dla nas przejęciem konta czy wyłudzeniem finansowym Z tego powodu celem Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej jest udzielenie wsparcia organizacjom pozarządowym w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych.

Stworzenie ostatecznego kształtu rekomendacji zawartych w niniejszej publikacji wymagało wiele pracy i zaangażowania od Uczestników i Uczestniczek drugiej edycji SOC NGO. Przeszli oni najpierw cykl szczegółowych szkoleń, po czym włączyli się w proces wypracowywania poniższych rekomendacji. Wielkie brawa i podziękowania należą się zarówno im, jak i mentorom wspierającym ich w tym procesie. Ich nazwiska znaleźć można wśród autorów niniejszej publikacji. Jest ona całkowicie bezpłatna.

Publikacja powstała w ramach projektu „Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Czytaj więcej

Ostatni zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej w Krakowie

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO za nami!W miniony weekend spotkaliśmy się w Krakowie z uczestnikami IV edycji SOC NGO. Był to już ostatni zjazd zarówno w tej edycji, jak i w całym projekcie! 2 dni przepełnione efektownymi szkoleniami, integracja i spacery po krakowskich uliczkach zapewniły nam naprawdę dobre wspomnienia.Klasycznie rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją w Q Czytaj dalej…

I zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO

Za nami pierwsze spotkanie w IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej dla NGO. Niestety jest to już ostatnia edycja, mamy jednak nadzieję, że będzie równie efektowna dla naszych uczestników. Zjazd rozpoczął się w piątek, 26 maja. Spotkaliśmy się w Hotelu Filmar przy wspólnej kolacji. Była to okazja aby po raz pierwszy spotkać się i poznać z Czytaj dalej…

Wystartowała rekrutacja do IV, ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO! 

Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do ostatniej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte! Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze strażniczym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek. Komu dedykujemy drugą edycję? Ostatnia Czytaj dalej…

Ostatni zjazd III edycji SOC NGO

Za nami ostatni zjazd III edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej SOC NGO, który odbył się w dniach 17-19 lutego w Toruniu. Po raz kolejny na uczestników zjazdu czekała spora dawka wiedzy, tym razem z zakresu modułu „Twórczość”. Uczestnicy wydarzenia spotkali się w piątek przy wspólnej kolacji w Hotelu Filmar. Była to idealna okazja, aby porozmawiać i Czytaj dalej…