Rekomendacje dla organizacji pozarządowych – edycja II

Przedstawiamy Wam drugą publikację wypracowaną wspólnie przez Uczestników i Uczestniczki projektu Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiór bardzo cennych rekomendacji dla organizacji pozarządowych w zakresie odpowiedzialnych działań w sieci.

Tym razem dedykowana jest ona szczególnie organizacjom pomagającym innym istotom (osobom, zwierzętom, itp.). Wierzymy jednak, że przedstawione w tej publikacji wskazówki i sugestie posłużą do wprowadzenia zdrowych nawyków wśród przedstawicieli/ek różnych NGOsów, co sprawi, że funkcjonowanie tych podmiotów będzie bardziej rzetelne, oparte na prawdziebezpieczniejsze i bardziej twórcze.

Tysiące zagrożeń czyhają na użytkowników Internetu każdego dnia. Pewne historie niestety kończą się w taki sposób, gdzie dochodzi do przejęcia kont w mediach społecznościowych czy też do wyłudzeń finansowych. Chcemy, aby świadomość odpowiedzialnego działania w sieci rozwijała się u wielu podmiotów, przede wszystkim u organizacji pozarządowych.

Stworzenie ostatecznego kształtu rekomendacji zawartych w niniejszej publikacji wymagało wiele pracy i zaangażowania od Uczestników i Uczestniczek drugiej edycji SOCNGO. Przeszli oni najpierw cykl szczegółowych szkoleń, po czym włączyli się w proces wypracowywania poniższych rekomendacji. Wielkie brawa i podziękowania należą się zarówno im jak i mentorom wspierającym ich w tym procesie. Ich nazwiska znaleźć można wśród autorów niniejszej publikacji. Jest ona całkowicie bezpłatna.

Publikacja powstała w ramach projektu “Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Czytaj więcej

Rekomendacje Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO – Edycja IV

Z przyjemnością prezentujemy ostatnią publikację zawierającą rekomendacje opracowane przez Uczestniczki i uczestników Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Jest to zbiorcza kolekcja cennych wskazówek dotyczących zakresu odpowiedzialnych działań w sieci, które powstały jako wynik wielogodzinnych szkoleń i dyskusji. W tej edycji poświęciliśmy szczególną uwagę organizacjom o profilu strażniczym, które monitorujących aktywność i przyglądających się organom, instytucjom czy Czytaj dalej…

Ostatni zjazd IV edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej w Krakowie

Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej NGO za nami!W miniony weekend spotkaliśmy się w Krakowie z uczestnikami IV edycji SOC NGO. Był to już ostatni zjazd zarówno w tej edycji, jak i w całym projekcie! 2 dni przepełnione efektownymi szkoleniami, integracja i spacery po krakowskich uliczkach zapewniły nam naprawdę dobre wspomnienia.Klasycznie rozpoczęliśmy w piątek wspólną kolacją w Q Czytaj dalej…

Przedostatni zjazd IV edycji SOC NGO

W miniony weekend widzieliśmy się podczas V zjazdu w ramach ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO. Spotkaliśmy się w Poznaniu, by pod okiem Piotra Litwina oraz Adama Majchrzaka poszerzać cyfrowe kompetencje. Zjazd otworzyła gra Fakescape! Uciekij fake newsom, którą poprowadził Aleksy Szymkiewicz. Następnie Piotr Litwin prowadził zajęcia dotyczące błędów poznawczych, prebunkingu i sposobów radzenia sobie Czytaj dalej…

III zjazd (online) SOC NGO — działaj odpowiedzialnie

IV edycja SOC NGO już na półmetku! W mimiony weekend spotkaliśmy się na trzecim zjeździe, aby płynnie przejść z modułu „Bezpieczeństwo” do modułu „Prawda”. Ze względu na wakacje — czas urlopów i wyjazdów — zdecydowaliśmy się na spotkanie online. Sobota zdecydowanie należała do Adama Treli. Jego pierwsza część warsztatów dotyczyła zakończenia tematów związanych z bezpieczeństwem Czytaj dalej…