I. Edycja warsztatów SOCNGO za nami!
Zakończyliśmy część szkoleniowo warsztatową pierwszej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO!
Rozpoczęte w kwietniu szkolenia w ramach SOCNGO dobiegły już końca. Przez 6 miesięcy we współpracy z Instytut Dyskursu i Dialogu udało nam się przeprowadzić 6 zjazdów dla uczestników, w tym 2 stacjonarne, co przełożyło się na 48 godzin zajęć merytorycznych i praktycznych!
Podczas warsztatów poruszaliśmy tematykę związaną z czterema modułami tematycznymi:
- Bezpieczeństwo.
- Prawda.
- Rzetelność
- Twórczość.
Dzięki temu, 22 przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy wzięli udział w pierwszej edycji SOCNGO, mogło szlifować swoją wiedzę z zakresu kompetencji medialnych i krytycznego myślenia pod okiem 11 wyspecjalizowanych prowadzących.
Nie jest to jednak koniec pracy z uczestnikami warsztatów – wciąż trwa część mentoringowa połączona z konsultacjami, w ramach której przedstawiciele NGO mają bezpośredni kontakt z naszymi mentorami i mogą ich pytać o dowolne kwestie związane z odpowiedzialną działalnością organizacji pozarządowych w sieci.
SOCNGO ma na celu wyposażenie przedstawicieli organizacji pozarządowych w wiedzę i umiejętności w zakresie edukacji medialnej, krytycznego myślenia, weryfikowania źródeł informacji, bezpiecznego funkcjonowania w przestrzeni internetowej, kompetencji cyfrowych, a także przeciwstawiania się propagandzie medialnej.
Projekt realizowany dzięki dotacji z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.