Wystartowała rekrutacja do IV, ostatniej edycji Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO!
Reprezentujesz organizację pozarządową lub współpracujesz na co dzień z NGO? Zgłoś się do ostatniej edycji „Szkoły Odpowiedzialności Cyfrowej NGO” – zapisy już otwarte!
Tym razem rekrutujemy organizacje o charakterze strażniczym! Szczególnie zapraszamy organizacje pozarządowe z małych miejscowości. Udział w projekcie jest w pełni bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek.
Komu dedykujemy drugą edycję?
Ostatnia edycja warsztatów skierowana jest do organizacji strażniczych — monitorujących aktywność i przyglądających się organom, instytucjom czy funduszom. Coraz częściej celem ataków w cyberprzestrzeni są organizacje pozarządowe, których członkowie i pracownicy narażeni są na dezinformację wymierzoną w ich działalność.
Odpowiedzią na ten problem jest Szkoła Odpowiedzialności Cyfrowej, która podnosi kompetencje cyfrowe, dostarczając informacji w zakresie świadomego komunikowania się w Internecie i walki z fake news.
Rekrutacja potrwa do końca kwietnia (30.04.2023). W trakcie projektu uczestnicy zdobędą nowe umiejętności w zakresie:
- edukacji medialnej
- krytycznego myślenia
- weryfikowania źródeł informacji
- bezpiecznego funkcjonowania w Internecie
- przeciwstawiania się propagandzie medialnej
Na bezpłatnych warsztatach pracujemy z organizacjami pozarządowymi z całego kraju nad podniesieniem jakości ich funkcjonowania w sieci.
Zobacz, jak wyglądała III edycja TUTAJ.
Aby wziąć udział w ostatniej edycji #SOCNGO, wypełnij poniższy formularz rejestracyjny:
Formularz rejestracyjny: https://indid.pl/socngo/
Zapisy trwają do 30 kwietnia 2023 roku. Nie czekaj, zgłoś się już dziś! (liczba miejsc jest ograniczona).
Efekty końcowe
Każda z czterech edycji zakończy się wypracowaniem zestawu rekomendacji dla danej branży organizacji. Opracowane w ten sposób publikacje będą służyć danej branży NGO w kolejnych latach. SOCNGO to 384 godziny szkoleniowe, możliwość przeszkolenia 100 osób, z co najmniej 50 różnych NGO, 24 dwudniowe zjazdy (również online).
Projekt realizowany dzięki dotacji z Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.